Najlepšie kolobežky na skákanie
(kolobežky na skákanie – ilustračný obrázok)
Kolobežky na skákanie patria medzi freestylové typy kolobežiek, ktoré musia mať ľahkú konštrukciu a dobrú stabilitu. Presne také nájdete aj u nás.
Najlepšie kolobežky na skákanie sú také, ktoré sa vyznačujú svojou odľahčenou konštrukciou, stabilným jadrom, jednoduchým ovládaním a to všetko za výhodnú cenu. Presne u nás také kolobežky nájdete, a po prečítaní tohto článku si budete vedieť aj lepšie vybrať spomedzi ponuky freestylových kolobežiek. Pretože práve tieto kolobežky sa radia medzi freestylové kolobežky určené špeciálne do skateparkov (či už outdoorových alebo indoorových), sú teda uspôsobené na rôzne triky a kúsky ako skákanie, kĺzanie, zrýchľovanie a otáčanie.
Poznáme najlepšie kolobežky na skákanie
- Ako sme si už povedali, kolobežky na skákanie patria do rodiny freestylových kolobežiek. Aj u nás nájdete veľkú ponuku
freestylových kolobežiek, no treba mať na pamäti, že tieto kolobežky sú o niečo drahšie ako klasické cestné. Prečo je tomu tak? - Kolobežky na skákanie majú vyššie nároky na výrobu aj dizajn.
Ako prezrádza ich názov, kolobežky na skákanie sú ručené na jazdu v skateparku, na rampu a na predvádzanie rôznych kúskov. - Kolobežky na skákanie musia byť pevnejšie, majú dlhšiu životnosť a platí aj to, že výška riadidiel sa nedá nastaviť, ale je pevne stanovená!
Ich ďalším špecifikom je zosilnená výstuž dosky, tyče aj koliesok. Hliníková konštrukcia býva spevnená zliatinou ocele alebo karbónu. - Pri kúpe kolobežky na skákanie sa musíte hlavne uistiť, že vám bude sedieť jej výška, nakoľko sa riadidlá nedajú prispôsobiť výške jazdca. A teda pri kúpe sa riaďte tabuľkou, ktorú nájdete v e – shopoch aj predajni, alebo si nechajte poradiť od predajcu. Výška riadidiel by vám mala siahať po bedrá.
Kolobežky na skákanie by mali mať aj vysokú nosnosť, pretože pri predvádzaní trikov a doskoku sa tá hmotnosť môže ešte zintenzívniť. Preto hľadajte takú, ktorá má nosnosť minimálne 100 kg. - Riaďte sa aj podľa toho, či ste začiatočník alebo pokročilý jazdec. Ako začiatočníkovi vám stačí aj freestylová kolobežka nižšej triedy, nakoľko sa môže pri učení rôznych kúskov rýchlo opotrebovať. Ako skúsený jazdec si môžete doprať to najlepšie, čo na trhu nájdete.
Kolieska kolobežky na skákanie by mali v prvom rade dobre tlmiť. Na trhu nájdete freestylové kolobežky aj s väčšími kolieskami, ktoré sú stávkou na istotu, no skutoční milovníci adrenalínu dávajú prednosť menším kolieskam (či už plným alebo lúčovým), pretože sú svižnejšie a lepšie sa s nimi predvádzajú triky.
Dizajn kolobežiek na skákanie
- Pri freestylovej kolobežke sa môžete skutočne vyblázniť. Čím viac budete v skateparku svietiť, tým lepšie. Samotné kolobežky na skákanie majú odlišný dizajn od tých cestných – často sa stretnete s chrómovaným efektom a dúhovými farbami, no prispôsobiť jej vzhľad si viete aj sami.
- A to za pomoci doplnkov ako nové kolieska, gripy či riadidlá, ktoré si viete dokúpiť samostatne. Čo sa týka bezpečnosti, práve tu platí, že je nevyhnutná. Pri freestyle jazdení určite nezabúdajte na prilbu, chrániče a mechanickú nášľapnú brzdu.
Ako sa naučiť jazdiť na freestyle kolobežke?
Najskôr sa naučte nejakú tú teóriu, prezrite si videá a učte sa od profesionálov. V skateparku zbytočne nepreceňujte svoje možnosti, ani sa nehanbite za to, že len začínate. Každý nejako začínal. Dôležité je osvojiť si techniku jazdenia, brzdenia, skákania a následného bezpečného dopadu. S kvalitnou freestyle kolobežkou vám to pôjde ako po masle!